UMYWALKA DEKORACYJNA – różne rodzaje – 10 inspiracji

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór umywalek do łazienki. Stały się one nie tylko elementem wyposażenia służącym do mycia rąk i twarzy, ale dodatkowo są coraz częściej wykorzystywane jako element dekoracyjny, wpływający na charakter łazienki, przyciągający wzrok. Umywalka dekoracyjna może stać się wisienką na torcie w Twojej łazience.

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło
umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Możemy kupić umywalki z ceramiki – te są spotykane najczęściej, dostępne są również z materiałów takich jak: kamień naturalny, szkło, żeliwo, tworzywa sztuczne, stal nierdzewna czy nawet drewno!

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Sposoby montażu umywalek dekoracyjnych są takie same jak umywalek klasycznych, czyli: podwieszane, stojące, stawiane na blat (nablatowe), półblatowa, podblatowa, blatowa (wpuszczana w blat), narożna, podwójna. Dopasowujemy je w zależności od naszych potrzeb, np. wielkości pomieszczeń, układu odpływów oraz przede wszystkim w zależności od naszego gustu, ponieważ każdą z tych umywalek możemy kupić w różnym kształcie, kolorze, w różnym stylu, przystosowaną do różnych rodzajów baterii oraz wykonaną z różnych materiałów. 

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło
umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło
umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Z pewnością bardzo ważna jest wielkość umywalki. Spotykamy te malutkie tylko do mycia rąk, które montowane są w toaletach, a także o wielkości standardowej o szerokości: 45, 50, 55 i 60 cm. Zdarzają się również modele niestandardowe nawet do 180 cm. Standardowa głębokość to 40 cm (głębokość umywalki to odległość od rantu do ściany).

Kształt umywalki również możemy wybrać, są m.in.: trójkątne, kwadratowe, prostokątne, geometryczne, okrągłe, owalne, półokrągłe.

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Należy zwrócić uwagę na głębokość misy umywalki. Zdarza się, że umywalka dekoracyjna nie jest funkcjonalna. Występują prawie płaskie, z tych z pewnością będzie się nam wychlapywać woda i powodować zalanie mebli, na których jest umieszczona umywalka i choć może się wydawać, że przy myciu zębów i twarzy nie będzie się chlapać, to z praktycznego punktu widzenia polecam te głębsze, tu oprócz dekoracji zadbajmy o wygodę i czystość w łazience.

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Mamy do wyboru umywalki dekoracyjne z otworem na baterię lub bez. Otwór może znajdować się na środku lub w jednym z jej rogów. Te, które nie mają otworu wymagają użycia baterii mocowanych w blacie mebla lub na ścianie.

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Jakie są najbardziej dekoracyjne atrybuty umywalek dostępne obecnie na rynku?

To ich kształty i kolory, których wybór mamy coraz większy, ale pamiętajmy by wybierać praktycznie, ponieważ nie wszystkie pomysły producentów są funkcjonalne i sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Nietypowa umywalka może stać się naszym utrapieniem, np. na czarnej, szklanej umywalce będzie widać zacieki czy pozostałości pasty do zębów, a mało która osoba lubi po każdym użyciu umywalki wycierać ją do sucha 😛 Do tego warto zwrócić uwagę czy kształt i kolor oraz materiał wykonania pasują do reszty pomieszczenia.

Nie znajdziesz tu porad, który rodzaj umywalki jest najlepszy, dlatego, że jest to indywidualny wybór zależny od gustu oraz stylu w jakim łazienka jest urządzona, ale jeśli stoisz teraz przed wyborem umywalki to sprawdź ile rodzajów i wzorów dostępnych jest na rynku. Może przypadnie Ci do gustu umywalka dekoracyjna, która sprawi że Twoja łazienka będzie niebanalna i oryginalna, a jej wygląd będzie Cię codziennie zachwycać.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej inspiracji związanych z łazienką zajrzyj tutaj i tutaj. A może ciekawi Cię szafa w łazience? Zobaczysz ją tu

umywalka dekoracyjna www.szpilkiremontuja.pl
Źródło

Mi w szczególności podoba się umywalka w paski, a która Tobie przypadła do gustu?

Co myślisz o dekoracyjnej funkcji umywalek?

Podobają Ci się klasyczne umywalki czy nowoczesne o różnych kształtach i kolorach?


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


podpis 3

 

3 thoughts on “UMYWALKA DEKORACYJNA – różne rodzaje – 10 inspiracji

  1. Faktycznie ta w paski jest chyba najładniejsza moim zdaniem, tym bardziej, że mam podobne w kształcie tylko białe z racji kolorowych ścian w łazience 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *