UKŁADAMY HEXAGONY – wzór czy brak wzoru?

Kiedy pokazałam naszym Magikom płytki, jakie mają ułożyć w kuchni, nie byli zadowoleni. Choć jeden z nich powiedział, że to ulubione płytki Tomka można było wyczytać kpinę! Jakże byli zdziwieni, gdy zobaczyli, że płytki te mają 5 kolorów i jeszcze kilka faktur! Zresztą przy rozpakowywaniu sama byłam zdziwiona, bo w próbniku, z którego zamawiałam nie było to jasno opisane.

ukladamy hexagony wzor czy brak wzoru

Zapewniłam ich, że ułożę je na podłodze i będą musieli przenieść moje wzory na ścianę. Od razu się zgodzili.

Poszliśmy wieczorem do mieszkania, mój Miły wziął laptop, puścił muzykę i zabrałam się do pracy. Początkowo nie chciał w tym uczestniczyć, więc ja układałam.

Ukladamy hexagony

Zdjęcia wykonane telefonem.

ukladamy hexagony wzor czy brak wzoru

Zamierzony wzór – to brak wzoru. Po jakimś czasie Miły stwierdził, że jednak chce, aby wzór się powtarzał i tak po ułożeniu przeze mnie wszystkich płytek dołożył swój akcent i je poprzekładał – połączył te same po trzy w pewnych odstępach.

ukladamy hexagony wzor czy brak wzoru

Ułożenie kafelków na podłodze trwało ponad dwie godziny! Musieliśmy wyznaczyć, na jakiej wysokości dokładnie mają się zaczynać, by odpowiednio wystawały ponad blat mebli kuchennych. Założyliśmy, że mają być widoczne od połowy i tak staraliśmy się wymierzyć. 

ukladamy hexagony we wzor

Niestety nie miałam taśmy malarskiej do zaznaczenia, ale sprytnie poradziliśmy sobie za pomocą znalezionych tektur i miarki. Położenie takich płytek to nie lada wyzwanie także polecam znalezienie do tego odpowiednich ludzi.

ukladamy hexagony we wzor

Samo ułożenie na podłodze nie było łatwe. Ilość odcieni i faktur spowodowała, że nie byłam pewna jak je układać, by efekt był zadowalający. Jednakże po dwóch godzinach pracy byłam zadowolona. Wiem, że nie każdemu może przypaść do gustu brak konkretnego wzoru na ścianie, ale przy tylu różnych odcieniach i fakturach nie było to możliwe. Miły i tak zastosował powtarzający się wzór, co ujednoliciło nieco nasz układ hexagonów. 

Ciekawi Was jak będą wyglądały na ścianie?

A jak Wy byście je ułożyli? 

podpis 3

25 thoughts on “UKŁADAMY HEXAGONY – wzór czy brak wzoru?

 1. świetnie płytki! chciałabym takie w swoim przyszłym domu 🙂 jedno ‘ale’ 3 czarne obok siebie robią ciemną plamę i nie wygląda to zbyt dobrze, czarne jakoś bym rozstrzeliła

 2. Ja także skłaniam się ku przemyślanemu miszmaszowi. A ponieważ mamy wzorzyste płytki i w łazience i w kuchni, poświęciliśmy na ułożenie płytek mnóstwo czasu 😉
  Niecierpliwie czekam na efekt końcowy 🙂

  1. Ewo muszę przyznać, że są bardzo drogie. Można powiedzieć, że ich koszt równa się z dekorami. My potrzebowaliśmy tylko 1.5 metra więc mogliśmy sobie na to pozwolić i to nie byłam do końca pewna czy chcę tak dużo wydać. Metr około 480 zł.

 3. Jestem w nich zakochana od pierwszego wejrzenia na Twoim blogu ? Pamiętasz może jaki rodzaj płytek zamawiałaski, że przyszedł Ci mix?

  1. Zamawiałam kilka kartonów, te które były matowe (w moim przypadku czarne i jeden beż) były wszystkie identyczne, natomiast biały na wzorniku był jeden rodzaj w grube paski (wyżłobienia) a przyszły trzy rodzaje tych pasków. Mogę wysłać Ci przykładowe zdjęcia na fb. Jeśli chcesz to napisz 🙂 bo trudno to opisać 🙂

 4. Ale super są te płytki, śliczne <3
  Tylko, że nie czytam Twojego bloga na stałe, więc nie wiem o co z nimi chodzi i co ma z nich być, oprócz tego, że w kuchni i że na ścianie 😉

 5. Proszę o podanie nazwy płytek, użytej przez producenta, lub ich numeru. Próbuję znaleźć je w Polsce przez internet i jeszcze mi się nie udało. Może mają inną nazwę, poza heksagony 🙂

  1. Powyżej w komentarzu znajduje się link do katalogu tych płytek. Jest to kolekcja MATIERE, płytki Hexa-style. W katalogu przy każdej płytce jest numer. Wiem, że są sprowadzane z Włoch. Z tego powodu mogą być niedostępne na polskich stronach. Zamówiłam je w Kielcach w sklepie LUXOR http://www.luxor.info.pl/index.php

 6. Witaj,
  w związku z tymi heksagonami mam do Ciebie pytanie o ich zlokalizowanie…
  Od dłuższego czasu szukam Płytek w takim niewielkim rozmiarze tj. ok. 10,5×12,5cm.
  Mogłabyś dać mi namiary na sklep?

 7. Chciałam zapytać jak z ich utrzymaniem w czystości? Ma Pani już je ponad rok z tego co widzę, jak z ich myciem? Gdy się zachlapią, czy będzie tam coś tłustego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *