SZAFA W ŁAZIENCE – ZABUDOWA KOMINA – czy to dobre rozwiązanie?

Mała zabudowa, słupki, zabudowane wnęki, spotykane są często, ale szafa w łazience na całej ścianie to już rzadkość, tym bardziej głębokie na 55 cm. 

Nasza łazienka jest dość spora, ma 7m2 . Uznaliśmy, że wystarczy nam prysznic, a w miejscu, w którym spokojnie weszłaby wanna powstała szafa. W niej umieściliśmy pralkę. O planach i początkach realizacji naszej wizji łazienki pisałam tutaj.

Szafa budowana była etapami. Dlaczego? Było kilka powodów.

Po pierwsze: pomiary zostały zebrane, ale oczekiwaliśmy na położenie płytek, by nie pomylić się z rozmiarem oraz zrobić fronty zgodnie z wysokością geberitu, (by górna krawędź geberitu i linie podziału frontów się zgrywały).

szafa w łazience

Następnie zostało założone wnętrze szafy, na fronty trzeba było czekać, bo były oddane do lakierni. 

szafa w łazience

Na ścianie, na której zaplanowaliśmy szafę, był komin, toteż został zabudowany. Jak widać, szafa wychodzi poza komin i musiała zostać nabudowana rama na atrapę. Gdybyśmy zrobili szafę wzdłuż komina, wewnątrz nie zmieściłaby się pralka.

szafa w łazience

szafa w łazience

Później okazało się, że część frontów przyszło, a na kolejne trzeba było nadal czekać. Po kilku dniach stolarz poinformował, że pozostała część dotarła, ale lakiernia za szybko je zafoliowała i folia się przykleiła, powodując nierówności. Zostały odesłane, gdyż nadawały się dosłownie do niczego. Kto by pomyślał, że tyle trzeba czekać na szafę w łazience…

Nasz specjalista zamiast brakujących drzwi zamontował nam białe, matowe. Początkowo myślałam, że jest bardzo dokładny i nie chce, by nasze oczy zalewały się łzami na widok braku jakże ważnych frontów ;)

Okazało się jednak, że nie o to chodziło. Stolarz wyznał, że powodem docięcia zastępczych, było nie tylko estetyczne, tymczasowe wykończenie, ale docięcie ich, by mieć później wzór i dociąć nowe w odpowiedni sposób (i nie spierdzielić). Mamy dość krzywy sufit w łazience! (Wylewki w całym mieszkaniu były całkiem spoko, ale sufity… wymagały od stolarza umiejętności).

szafa w łazience

Ciekawi Was jaki to kolor mają środkowe fronty?

Nie, nie szary, nie czarny, nie żółty, nie różowy i nie zielony, to palisander 🙂 Myślę, że się Wam spodoba. Nam przypadł do gustu, choć początkowo się wahaliśmy czy pasuje do betonowych płyt. Jak już wiecie z poprzednich postów, (a jeśli nie to zapraszam tu i tu), wybór płytek nie był łatwy, a co dopiero koloru frontów. Z mojego obecnego punktu widzenia, (jak już przez to wszystko przebrnęliśmy) stwierdzam, że wybór był słuszny, a efekt finalny bardzo się nam podoba. Dodam, że do szafy zaprojektowaliśmy szafkę pod umywalkę o tych samych kolorach.

szafa w łazience

Na zdjęciu szafka w trakcie montażu, całość zobaczycie w poście o ukończonej łazience.

Szafa w łazience? Czy to dobre rozwiązanie? Jak myślisz?

Ciekawi Cię jak wygląda efekt końcowy?


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


podpis 3

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

6 thoughts on “SZAFA W ŁAZIENCE – ZABUDOWA KOMINA – czy to dobre rozwiązanie?

 1. Dla mnie zabudowa to świetny pomysł. W łazience strasznie mnie drazni jak wszytsko jest na wieszchu. Mam wręcz obsesję, żeby wszytsko było pochowane:) Ja mam akurat pralkę i suszarkę obok siebie i od razu jak tylko zostały wstawione zrobiłam zabudowę. Tu gładkie białe fronty wyglądająbardzo delikatnie, a palisander świetnie przełamuje sterylność tej bieli. Ciekawa jestm finału! pozdrawiam:)

  1. Ciekawa jestem Twojej zabudowy 🙂 i powiem Ci, że też lubię jak rzeczy są schowane, nawet gdy wkradnie się nieład nie jest on widoczny dla gości 😉

 2. Tez czekam z niecierpliwoscia na final.. 🙂
  Czy gdzies samemu mozna zrobic takie wizualizacje?

  1. Jest wiele darmowych programów, niestety nie zawierają one wszystkich dostępnych płytek, ale mają dostępne kolekcje czołowych producentów. Jeśli nawet nie znajdziesz tych wybranych przez siebie, to możesz wybrać podobne, ważne by zgadzał się rozmiar. Wykonanie takiego projektu da Ci ogólny ogląd tego, co chcesz mieć w swojej łazience i pomoże wyliczyć, czy aby na pewno wszystko się zmieści. U nas było to ważne, bo zależało nam, by szafa swobodnie się otwierała i nie było problemu z dostępem do pralki. Muszę przyznać, że idealnie się to udało 🙂
   Oczywiście to co na projekcie należy sprawdzić w rzeczywistości 😉 czasem programy się mylą, a raczej ludzie w nich pracujący 😉 Planujecie remont łazienki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *