ŚCIANA Z DESEK – zrób to sam #lokal

Relację z remontu lokalu przeznaczonego na sklep rozpoczęłam w jednym z poprzednich wpisów. Jak już pewnie część z Was wie, królować ma czerń, biel, oraz drewno. Dlatego bohaterem dzisiejszego wpisu jest ściana z desek. Zdecydowaliśmy się na nią, by urozmaicić wnętrze i nadać mu charakteru. Postanowiliśmy użyć do tego celu nowych desek, do których będzie pasowała kanapa z palet. Jeśli chcecie zobaczyć jak ma wyglądać cały lokal, jego projekt możecie zobaczyć tutaj.

Deski zakupiliśmy w sklepie Castorama. Wybraliśmy elewacyjne o wymiarach 17 x 130 x 1200 mm (opakowanie zawiera 0,936 m2). Dzięki 4-stronnym piórom/wpustom były łatwiejsze do montażu na ścianie.

Zalecana jest impregnacja z obydwu stron. U nas montowane były w pomieszczeniu, dlatego polakierowaliśmy je tylko z jednej strony. Mamy nadzieję, że będą trwałe, a ich kolor się nie zmieni.

Do zabezpieczenia użyliśmy półmatowego lakieru, gdyż chcieliśmy uzyskać efekt naturalnego drewna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Montaż desek konieczny jest na łatach montażowych, które również zakupiliśmy w Castoramie.

Pracę należy rozpocząć od montażu łat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na naszej ścianie znajdowały się drzwi. Początkowo nie byliśmy pewni czy możemy je zakryć, ale właściciel lokalu wyraził zgodę. Okazało się, że z zewnątrz są na stałe okratowane i nie pełnią żadnej funkcji użytkowej. Wykręcona została klamka i można było przystąpić do montowania listew. Nie było najmniejszego problemu z obłożeniem drzwi deskami, bez ich uszkodzenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ponieważ przy podłodze był wykonany cokół z płytek należało dosztukować cieńsze łaty w tym miejscu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paskudne drzwi, nie pasujące do niczego, szybko zniknęły z naszych oczu 😉

Deski układane były w różny sposób, aby ich łączenia się nie stykały. Dzięki wpustom ich położenie nie zajęło dużo czasu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ściana była dość krzywa i nie było możliwości idealnego docięcia desek, dlatego po bokach zostały zamontowane listewki maskujące. Okazało się również, że sufit jest uniesiony z jednej strony 🙂 Oczywiście nie było sensu go równać. Należało dociąć odpowiednio deski. Na początku może i rzucało się to w oczy, ale nikt temu z pewnością nie będzie się przyglądał 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deski na ścianie zostały trzykrotnie polakierowane półmatowym lakierem, który powoduje, że wyglądają jak całkowicie surowe drewno. Efekt ten bardzo się nam podoba. Lakier wykorzystaliśmy również do kanapy z palet, o której opowiem w kolejnym poście.

Czy uważacie, że montaż desek jest trudny?

Chcecie zobaczyć cały lokal?

Podobają się Wam ściany z desek wewnątrz pomieszczeń?


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


podpis 3


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

25 thoughts on “ŚCIANA Z DESEK – zrób to sam #lokal

  1. Podoba mi się ten pomysł! Wyglada na to, że boazeria wraca do łask. W genialny sposób omineliscie remont generalny ściany (z wyrywaniem drzwi, murowaniem i gladziami) – WOW! Ile łącznie kosztowała ta ściana? Chodzi mi o same materiały.

  2. Efekt końcowy naprawdę super. Lokal zapewne nabrał całkowicie innego wyglądu.Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem w swoim mieszkaniu:)

  3. wyglada fajnie ale nie wiem czy nie wolałabym się zdecydować na tapetę w tym motywie – dużo taniej i szybciej się robi a efekt może być też naprawdę genialny 🙂

    1. Może i taniej choć nie był to duży koszt, natomiast wygląda to bardzo atrakcyjnie na żywo. Tutaj dechy zamontowane są w dużym pomieszczeniu i dodają przytulności 🙂

  4. Czy lampy na suficie to system szyn oświetleniowych? Jeśli tak to jak polaczyliscie je ze standardowymi lampami? Czy może to są zwykle plastikowe korytka kablowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *