REMONT LOKALU – Nowe wyzwanie

Mamy już kolejny remont na naszym koncie. To remont lokalu, w którym znajduje się sklep. Niestety z powodu konieczności przeniesienia sklepu w trybie pilnym, nie było możliwe zrobienie wszystkiego tak, jak byśmy chcieli. Z efektu jednak jesteśmy zadowoleni, dlatego chcę Wam przedstawić, co udało się nam zrobić w dość krótkim czasie.

Cały lokal ma 55 metrów, ale remontowana była jedynie sala sprzedaży (34m2).

Jaki była myśl?

⇒ CZERŃ
⇒ BIEL
⇒ DREWNO

Co miało się znaleźć w pomieszczeniu?

⇒ półki na towar
⇒ lady
⇒ witryny
⇒ kanapa z palet
⇒ dwa stoliki z palet
⇒ drewniane stołki

 
Lokal znajdował się w starej kamienicy, która była restaurowana kilka lat temu (zerwano wszystko do gołych ścian). Niestety elektryka nie była dobrze zrobiona, a mury tak twarde, że ciężko było wprowadzić jakiekolwiek zmiany.

Mieliśmy mało czasu, a środki ograniczone. Nie mogliśmy zmienić niektórych elementów, dlatego skupiliśmy się na odświeżeniu i wprowadzeniu małych poprawek elektryki oraz malowaniu. Wykonaliśmy ścianę z desek, która świetnie wpasowała się nam w klimat sklepu, a kanapa z palet dopełniła nasz projekt.

Poniżej zamieszczam zdjęcia lokalu przed remontem:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poprzedni najemca nie opróżnił do końca lokalu, dlatego musieliśmy pozbyć się zbędnych mebli i innych rzeczy.

Koleżanka wykonała nam wstępy projekt, co prawda troszkę zmieniliśmy koncepcję podczas remontu, ale widoczny jest ogólny zarys.

W planach była ściana z drewna lub chociaż jej część oraz kanapa z palet. Meble wykonane na wzór kubików IKEA, ale wzmocnione, na wymiar odpowiedni do naszych potrzeb i tak naprawdę to z nimi było najwięcej pracy włożonej przez naszych kolegów (którzy robili to pierwszy raz). Należało poprawić elektrykę, zaszpachlować trochę dziur oraz pomalować.

Ponieważ sklep był przenoszony z innej lokalizacji, część mebli już mieliśmy i postanowiliśmy ich użyć. Były to lady oraz witryny z IKEA, które odpowiadały nam kolorystycznie. Dokupiliśmy kilka sztuk, dorobiliśmy jeszcze jedną ladę. Wszystko do siebie pasuje.

Poniżej projekt:

22

1

33

4

Projekt wykonała Katarzyna Januszowska

Myślę, że projekt obrazuje nasz zamysł, o czym przekonacie się w następnych wpisach.

Jesteście ciekawi jak wyglądały etapy naszej pracy?

A może ciekawi Was ściana z desek?

Dajcie znać w komentarzach 🙂


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują,

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


podpis 3

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

18 thoughts on “REMONT LOKALU – Nowe wyzwanie

  1. Myślę, że wyjdzie o wiele lepiej niż te wizualizacje, bo już teraz widzę, że plusem jest nastrojowa podłoga, a drewno ma przyjemny, ciepły odcień. Powodzenia z remontem 🙂

    1. Akurat podłoga musiała zostać taka jaka była, bo nie mogliśmy inwestować w zmianę płytek, a malowanie ich w lokalu, w którym dziennie “tupie” czasem kilkaset osób nie jest wskazane 🙂

  2. Ładny projekt. Bardzo lubię regularne geometryczne kształty. Czy zdradzisz w jakim programie wykonałaś wizualizację? Czy nadaje się on też do rozplanowania układu i wystroju mieszkania? Dziękuję.

    1. Przepraszam, że tak długo odpisywałam, ale byłam na urlopie. SketchUp – ten program nadaje się do projektowania wnętrz, zarówno układu jak i wystroju, dostępne są wersje darmowe 🙂

  3. Uwielbiam takie projekty! Bardzo lubię oglądać zestawienia “przed/po”, więc nie mogę się doczekać efektu końcowego! Zwłaszcza, że, z tego, co rozumiem, wszystko było robione niskim kosztem, jednak z zachowaniem fajnego klimatu lokalu.

  4. Czeka nas też remont sklepu i szczerze mówiąc, jakoś to odsuwamy… Miał być teraz w to lato, które już minęło dawno… Może na wiosnę się uda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *