Nasz “Plan Remontowy” od wewnątrz


Znajdujemy się na naszym Planie Remontowym. Tu już wkrótce zacznie się akcja, którą starała się będę relacjonować. Trochę się nam spieszy, gdyż obecnie wynajmujemy mieszkanie i płacimy za nie kolosalne sumy, dlatego nie wiadomo czy uda mi się na bieżąco pisać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kuchnia 2

Na powyższych zdjęciach znajduje się kuchnia. Jej metraż to 9 m2. Tutaj czeka nas kilka przeróbek, gdyż w projekcie zaplanowano sprzęty w innych miejscach. Jedynie zlew zostanie umieszczony zgodnie z projektem. Tak więc lodówka na prawo, płyta indukcyjna na lewo i zachowamy trójkąt roboczy. W związku z tym oczywiście powstało kilka koniecznych zmian, np. przeniesienie siły na równoległą ścianę, przeniesienie kontaktów i dorobienie kilku kolejnych. Zaplanowaliśmy również podwiesić sufit, ale tylko nad meblami. Na planie meble kuchenne są ułożone w literę “L”, my jednak potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania, toteż meble będą na trzech ścianach.

Salon… jest dość podłużny o wymiarach 6,27 na 3,38, a przy kuchni ciut się zwęża (21 m2). Łączy się ze wszystkimi pomieszczeniami, co jednak musimy zmienić. W salonie planujemy trochę cegły, kinkiety, musimy przenieść miejsce na żyrandole, bo jeden z nich jest 1 m od ściany. Nie planujemy podwieszanego sufitu, czy innych wynalazków, doszliśmy do wniosku, że pomieszczenie jest zbyt niskie. Jakie zmiany? W salonie znajdują się drzwi do łazienki, dlatego przeniesiemy je do przedpokoju – pisałam o tym tutaj.

1 salon

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne pomieszczenie to sypialnia. Jej wymiary to 2,82 na 4,25 (plus niewielka wnęka 1,05 na 0,59). Razem pomieszczenie ma prawie 13 m2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3

sypialnia wneka

Jakie zmiany? Kinkiety, (ponieważ nie został zaplanowane przez architekta), włączniki plus gniazdka, przesuniemy również miejsce na żyrandol. Planujemy zabudowę wnęki oraz dodatkową szafę na ścianie, gdzie znajdują się drzwi i komin. Mamy bardzo dużo rzeczy toteż szafy w naszym mieszkaniu będą w trzech pomieszczeniach, sypialni, przedpokoju oraz łazience.

Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka, dość spora licząca równo 7 m2. I tu znowu komin! Nasze mieszkanie ma więcej kominów niż ustawa przewiduje, aż 3! Plan na kominy – zabudować, bo są wielkie!

W łazience, jak już wcześniej pisałam przenosimy drzwi. Zaplanowałam, by na ścianie z kominem umieścić szafę, dlatego musimy przenieść z niej kibelek. Dzięki temu niewidoczny będzie komin. Czy nam się to uda, dopiero będziemy wiedzieć po konsultacji z Magikami, którzy mam nadzieje, że uznają to za banał. W tym samym miejscu zostanie tak naprawdę tylko pralka (schowana w szafie). Przeniesiony zostanie kibelek, grzejnik, umywalka (na planie jest dwie, my będziemy mieć jedną). Zamiast zaplanowanej wanny będzie prysznic, decyzja zapadła jednomyślnie (to do Nas nie podobne!)

No i pozostał przedpokój, gdzie będzie jeden kinkiet, gdyż planuję pod nim mini galerię. Szafa, która w oryginalnym projekcie była na całej ścianie, u nas będzie dwumetrowa, gdyż musieliśmy wcisnąć tam drzwi do łazienki. Po części będzie podłoga drewniana, a częściowo będą płytki (wspomniałam o tym tutaj).

Kończę swe wywody, etapy pracy będą już wkrótce. Ogólny zarys podałam, ale wiadomo – może ulec zmianie!

podpis 3

 

4 thoughts on “Nasz “Plan Remontowy” od wewnątrz

  1. Bardzo fajny układ mieszkania! My już czwarty miesiąc remontujemy, ale mieszkamy u rodziny, więc chociaż nie płacimy za wynajem! Mam nadzieję, że remont przebiegnie szybko i bezboleśnie! u nas niestety trwa to długo, bo remontujemy na własną rękę i po godzinach!
    pozdrawiam!

    1. Niestety wynajem pochłania dość sporo pieniędzy, ale już niedługo będziemy na swoim 🙂 Tak jak i Wy! Życzę powodzenia w pracach remontowych! Oby było jak najmniej opóźnień, pomyłek i innych problemów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *