MEBLE NA WYMIAR – zrób to sam #lokal

Kolejnym etapem remontu lokalu przeznaczonego na sklep, było samodzielne wykonanie mebli na wymiar. Jak już wspominałam tutaj część mebli przeniesiona została z miejsca, w którym poprzednio znajdował się sklep. Pozostałą część należało po części kupić (były to witryny), a po części wykonać. Projekt mebli został wykonany według naszych wskazówek przez koleżankę Katarzynę Januszkiewicz, która zrobiła nam również projekt całego lokalu, o którym pisałam tutaj.

Meble na wymiar

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

(To tylko część płyt potrzebnych do wykonania zaprojektowanych mebli)

Wykonaliśmy dokładne pomiary i Kasia wyliczyła ile, jakich elementów płyt meblowych potrzebujemy. Elementy te zostały zamówione w pobliskiej hurtowni. Po kilkudniowym oczekiwaniu były gotowe.

Wykonywanie mebli na wymiar po raz pierwszy, (szczególnie) kiedy goni nas czas wymaga dużego zaangażowania, prób, ale co najważniejsze małej ilości błędów. Zaznaczam, że mieliśmy sporo elementów do zrobienia w trzy dni, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na opóźnienia. W czwartek po południu rozpoczęło się skręcenie, a w poniedziałek miało się odbyć otwarcie sklepu. Nie było marudzenia, za to było dużo wątpliwości czy uda się wykonać wszystkie meble, a także czy zdążymy przenieść cały towar ze starego sklepu. Nie było łatwo, ale kto jak nie my? 😉

Wcześniej przygotowaliśmy się do pracy wyczytując, gdzie wkręcić jakie wkręty, konfirmaty (do sztywnego łączenia ze sobą pod kątem prostym dwóch płyt meblowych) by szafki były stabilne i wytrzymały obciążenie nie tylko swoje, ale i produktów, które będą się na nich znajdowały. (Pamiętajmy, że część z tych szafek wisi na ścianie, co wymagało szczególnego zwrócenia uwagi na to, jak są wykonane, na jakich kołkach wiszą i jakimi wkrętami są skręcone).

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

Rzeczy potrzebne do samodzielnego wykonania mebli na wymiar:

 • projekt i dobre wyliczenia 😉
 • wiertarka;
 • wkrętarka;
 • kołki drewniane;
 • różne rodzaje wkrętów (w zależności od rodzaju, grubości, wielości płyt);
 • płyty meblowe (można je zamówić już oklejone, docięte na wymiar lub kupić i samodzielnie dociąć, polecam zamówić już gotowe);
 • miarka;
 • dużo cierpliwości.

Na początku zostały wykonane regały na wzór kubików z Ikei (kolor biały), które miały wisieć na ścianie, pomalowanej wcześniej na czarno. Pomiędzy górnymi, a dolnymi meblami pas około 50 cm. pomalowaliśmy farbą tablicową, by można było na niej pisać, np. promocje w sklepie czy inne wiadomości.

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

Dolne meble również zostały wykonane z białych płyt, jednak przedziałki półek zostały zaplanowane nie równo i tak zostały wykonane.

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

Następnie skręcana była lada i podstawy do witryn, oraz regał który znajdował się we wnęce. Nie udało się nam zamontować drzwiczek przy ladzie z powodu nieodpowiednich zawiasów. Co dziwne zostały nam jakieś płyty nie wiadomo dlaczego 😉 ale lepiej, że zostały niż miałoby braknąć. Cały montaż łącznie z zawieszeniem rwał trzy dni. Nikt się nie spodziewał, że będziemy potrzebowali tyle czasu.

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

W trakcie montażu okazało się, że mamy zbyt słabą wkrętarkę, ale jak zawsze możemy liczyć na naszych dobrych znajomych i po niedługim czasie kolega przywiózł dwie wkrętarki, które działały bez zarzutu.

meble na wymiar www.szpilkiremontuja.pl

Prace zakończyły się powodzeniem, sklep został otwarty w wyznaczonym dniu, choć spać poszliśmy o 4 nad ranem. Zadowolenie z efektów wynagrodziło nam trud włożony w wyścig z czasem, a najważniejsze były pozytywne komentarze klientów, czasem objawiające się wręcz zachwytem 🙂


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


podpis 3

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

36 thoughts on “MEBLE NA WYMIAR – zrób to sam #lokal

 1. Gratuluję udanej realizacji. Czy robienie na wymiar było podyktowane niestandardowym wymiarem lokalu czy ceną?

 2. Samodzielne wykonanie daje ogromną satysfakcję i, wbrew pozorom, daje większy efekt! czytając i oglądając zdjęcia, zachwyciłam się Waszym efektem końcowym! bardzo ładnie wygląda 🙂

 3. Meble na wymiar to super sprawa 🙂 Można samemu zaplanowac jak mają wyglądać! Obawiam się jednak, że jakbym miała same takie zrobić, to za długo by nie wytrzymały 😀 Nie mam dar do majsterkwania 😛

 4. W podobnym stylu planuję zrobić sobie domową biblioteczkę 🙂 Z kolei wkrętarka to naprawdę duża oszczędność czasu i sił. Gdy robiłam pierwszy własny mebelek do pokoju, niestety katowałam się jedynie śrubokrętem. Łapki prawie mi wtedy odpadły… 😀 Brawa za kolor i wykonanie 🙂 Świetna robota!

  1. Oj współczuję, śrubokrętem to dopiero wyzwanie! Ostatnio skrzynkę próbowałam skręcić i jakoś mi nie szło w ogóle, do tej pory leży nie skręcona, bo wkrętarka nie chce działać.

 5. Kachna! No jak zawsze – pop prostu szał. Meble wyglądają jak prosto ze sklepu ( nawet lepiej!!) technicznie pewnie sklepowe się nie umywają. Domyślam się, że satysfakcja nieporównywalnie większa nizeli po odejściu od kasy w meblowym 😉 gratuluję i kinicuję!!

 6. WOW, efekt jest naprawdę niesamowity. A macie może jakieś zdjęcia z otwarcia sklepu? Super musiało to wyglądać.
  PS. bardzo podobaja mi sie te druciane żyrandole. Fantastycznie uzupełniaja całą aranżację.

  1. Postaram się wrzucić zdjęcia już po otwarciu sklepu, będzie lepiej widać efekt. Żyrandole tez nam przypadły do gustu. Włożyliśmy do nich ozdobne żarówki 🙂

 7. Efekt zachwyca, a jak z opłacalność takiej samodzielnej pracy oraz koszta materiałów? Porównywalna z gotowymi produktami np. ze wspomnianej Ikei czy zupełnie nie?

  1. Płyty łączone są na wkręty zwykłe i te mocniejsze konfirmaty, a jeśli chodzi o plecy, to zostały przybite gwoździkami, bo to cienka płyta.

 8. Właśnie zastanawiałam się nad kupnem szafki na buty, a tu dowód, że warto pokusić się o zrobienie jej samemu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *