JAK ZROBIĆ OBRAZ Z ZAPAŁEK – DIY

Dekoracje w naszym mieszkaniu pojawiają się bardzo powoli. Nie lubię kupować wszystkiego naraz, czasem zdarza mi się kupić coś przypadkiem i choć może nie pasować to biorę, bo mi się podoba. Zdarza się również, że dekorację wykonuję samodzielnie, takie lubię najbardziej. Dziś zobaczycie jak samodzielnie wykonać obraz z zapałek. Początkowo planowałam, że wyłożę zapałkami tacę, ale znalazłam fajną głęboką ramkę, która ukrywała się w szafie. Postanowiłam ją wykorzystać i w taki sposób powstała moja dekoracja.

Co nam będzie potrzebne?

 • zapałki, około 450 – 500 sztuk
 • ramka
 • tekturka
 • nożyczki
 • klej wikol lub inny
 • ołówek
 • linijka
 • ewentualnie sekator
 • passe-partout

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wycinamy kwadrat według rozmiaru ramki ( w moim przypadku było to 23 cm. – ramka RIBBA z Ikea).

Zaznaczamy ołówkiem linie dzieląc kwadrat na połowy, a następnie dorysujemy linie poprzeczne.

Palimy zapałki. Wystarczy jedną zapałką zapalić resztę i jednocześnie spalać całe opakowanie. Należy uważać, ponieważ powstaje dosyć duży ogień – nawet 30 cm wysoki.

Zapałki przyklejamy wzdłuż zaznaczonych linii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Można wybrać dowolny wzór. Zapałki maga iść czubkami do środka lub na zewnątrz. Należy wykonać dwa rzędy, a następnie doklejać zapałki według potrzeby (w niektórych miejscach należy dokleić część trzeciego rzędu).

OBRAZ Z ZAPAŁEK 2016.5

Jeśli przy spaleniu siarka nie wypaliła się dość mocno, należy ją lekko skruszyć, by główka nie była szersza od reszty zapałki. Jeśli przy przyklejaniu pozostawimy szersze główki, pomiędzy zapałkami zrobią się przerwy i możemy mieć problem z dopasowaniem kolejnych rzędów zapałek.

OBRAZ Z ZAPAŁEK 2016.7

Zapałki, które będą wystawać poza tekturkę należy obciąć nożyczkami lub sekatorem po wyschnięciu kleju. Należy robić to ostrożnie, ponieważ mogą się odkleić.

OBRAZ Z ZAPAŁEK 2016.15 KOLAŻ

W ramce z Ikea znajduje się passe-partout, należy je zmniejszyć do rozmiaru 2 cm. Jeśli w swojej nie macie passe-partout, możecie zrobić je samodzielnie z tekturki lub bloku. Wystarczy zaznaczyć ołówkiem ramkę i wyciąć nożykiem do tapet.

Gotowy obraz wkładamy do ramki.

OBRAZ Z ZAPAŁEK 2016.11 kOLAŻ

Obraz z zapałek można wykonać różnych rozmiarów, ale pamiętajcie, że wyklejanie zajmuje dość dużo czasu. W moim przypadku było to około 3 godziny. Każdy większy nawet o kilka centymetrów będzie znacznie wydłużał czas wykonania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak Wam się podoba obraz z zapałek?

Czy uważacie, że jest prosty do wykonania?


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


 

szpilki remontuja

 

11 thoughts on “JAK ZROBIĆ OBRAZ Z ZAPAŁEK – DIY

 1. Fajny pomysł, także do wykonania wspólnie z dziećmi. Zapałki można dodatkowo pokolorować, co sprawi, że będą fajnie pasowały do dziecięcego pokoju. Osobiście robiłam z zapałek tylko domek. Ale wyszedł super.

 2. Mój wujek z zapałek robił cuda – domki, wiatraczki i inne budowle. Twój obraz wyszedł ślicznie! Co najważniejsze zrobiłaś go sama. Takie dekoracje cieszą najbardziej i ja osobiście bardzo takie dzieła lubię.

 3. Jestem pod wrażeniem 🙂 Pamiętam takie różne rzeczy wykonane z zapałek, stojące u mojej babci czy cioć w jej wieku. Były to różne domki, wiatraki i tym podobne rzeczy, ktore średnio mi się podobały. Jednak Twój obraz robi wrażenie. Aż korci, zeby sobie taki zrobić 🙂

 4. Genialne! Już mam ochotę lecieć do sklepu po zapałki 🙂 3h myślę że to i tak niezły czas 🙂 jak zobaczyłam to myślałam, że cały weekend to kleiłaś 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *