Dom, mieszkanie, swój kąt….

Każdy z nas marzył lub nadal marzy o własnym miejscu na ziemi. Miejscu, które będzie witało od progu, którego magię znamy tylko my i nasi bliscy.
Miejsce to zazwyczaj odwiedza wielu ludzi, bo wiele osób staje na naszej drodze. Ale czy oni zostaną w naszym życiu? Czy oni wniosą coś w nasz świat? W nasze ciepło rodzinne? A tym samym w nasze wnętrze? – O tym decydujemy my.

5f9504d2fb37d77896eada4a47d770fe
W naszych mieszkaniach odnaleźć możemy odbicie swoich pragnień, marzeń, swojego charakteru i emocji. Nasze wnętrza zmieniają się wraz z nami. Tak jak chcemy siebie ulepszać, tak i staramy się ulepszać nasze mieszkania. Nie zawsze mamy na to środki finansowe, ale często można się bez nich obyć przy tworzeniu małych dekoracji kreujących nasz świat bajki.

Niektórzy powiedzą – Nie mam zmysłu artystycznego, nie mam talentu, nie mam czasu. – Rozumiem. Nie każdy ma duszę artysty, ale każdy z nas potrafi dostrzec coś pięknego lub zna osobę, która może mu w tym pomóc. Rozumiem też, że w dzisiejszych czasach, w pogoni za pieniądzem, gdzie praca zabiera nam większą część dnia, a my wciąż jesteśmy niedoskonali i niedoceniani, zapominamy, że wnętrze, w którym przebywamy jest tak samo ważne, jak dbanie o samego siebie.

87aeb8b8094b0d494daf012f34da163e
To wnętrze powinno sprawiać nam radość, dawać poczucie bezpieczeństwa, ukojenie, a także uczucie odpoczynku…

I tu znów ktoś może powiedzieć – Pracuję tyle godzin, że nie mam czasu na dbanie o dom. – I wtedy rodzi się pytanie: to jak dbasz o siebie? W jaki sposób odpoczywasz? Kiedy masz czas na plany, realizację marzeń i przede wszystkim – kiedy masz czas na odpoczynek?
ODPOCZYNEK jest bardzo ważny. To ON daje nam siły do działania. ON daje nam możliwość refleksji nad życiem, ON powinien skłaniać do nowych wyzwań, ale takich, które sprawią nam radość.

3a5e4ece4560fa4ede462328a00015ee
Każdy może odpoczywać inaczej. Ja lubię aktywne życie, ale staram się też znaleźć czas na lenistwo i podkreślam – to nie jest czas zmarnowany! To czas dla mnie, na refleksję, na przemyślenie tego, co zrobiłam, co przede mną, a czasem na obejrzenie ciekawego filmu, przeczytanie nowej książki lub po prostu poleniuchowanie z moim Miłym. To inwestycja w moje dobre samopoczucie. Dlatego najchętniej (poza aktywnym spędzaniem czasu wolnego) spędzam ten czas w domu. Toteż chcę by nasze wnętrze przyciągało mnie swoim urokiem, przypominało o moich bliskich i dawało ukojenie po ciężkim dniu pracy.
W najbliższym czasie wspólnie z moją Połówką będziemy urządzać nasze pierwsze wspólne mieszkanie. Z pewnością na odpoczynek będzie mało czasu. Ale ten intensywny czas związany z urządzaniem naszego gniazdka, to czas inwestycji w nasze wymarzone miejsce na ziemi. Miejsce, o którym każdy kiedyś marzył. To wspólne wyzwanie gwarantuje nam wiele emocji – z pewnością nie tylko pozytywnych. Mam wrażenie, że jeszcze nie zaczęliśmy remontu, a już są nerwy i obawy z nim związane. Jednakże radość z własnego miejsca na ziemi jest ogromna i przyćmiewa inne uczucia.

aee29cec2a9c55252fc48a720f960cff                                                (Zamieszczone zdjęcia pochodzą z Pinterest)
Już nie długo pojawią się pierwsze posty związane z wykańczaniem mieszkania. Postaram się na bieżąco relacjonować akcje na naszym planie remontowym.

A jak wyglądały Wasze pierwsze remonty? Czy wywoływały dużo emocji?

kachna podpis 48

7 thoughts on “Dom, mieszkanie, swój kąt….

      1. I enjoy you because of your own effort on this blog. Kate delights in doing inieotigatvsn and it’s easy to see why. I hear all relating to the compelling manner you convey reliable tips and tricks by means of the web site and even foster participation from some others on that point and our child has been understanding a lot of things. Have fun with the rest of the year. You’re carrying out a wonderful job.

  1. Gdy budowałam pierwszy dom, cieszyłam się, ale byłam mniej świadoma całego przedsięwzięcia. Kolory pokoi dobierałam z przypadku, meble i drobiazgi też. Przy drugim domu chciałam już by wszystko jakoś ze sobą grało. I chyba racja jest w tym, że człowiek się zmienia, a to ma ogromny wpływ na otoczenie w którym chce przebywać i odpoczywać. Piękne inspiracje pokazałaś. Pozdrawiam:)

  2. Mój pierwszy remont mieszkania był prawdziwym wyzwaniem dla mojego małżeństwa 😀 Autentycznie, były momenty, kiedy myślałam, że “Wojna państwa Rose” to nie jest tylko głupi film. Łazienkę robiliśmy na zamówienie, ale kuchnię postanowiliśmy zrobić sami. To było prawdziwe wyzwanie. I chociaż miejscami widać, że nie jest to pomieszczenie jak z katalogu Ikei, satysfakcja jest znacznie większa. Uwielbiam też wszelkie dodatki – ramki, teksty motywujące, tablica kredowa itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *