DESKI NA PODŁODZE – spacer po mieszkaniu

deski na podlodze drewniana podloga

Po długich poszukiwaniach odpowiedniej podłogi do naszego mieszkania zdecydowaliśmy (natura czy plastik niedoskonala podloga). Jak już może wiecie z poprzednich wpisów, wybór nie był prosty z wielu względów, (które przyprawiają nieraz o ból głowy), szczególnie, gdy wybiera się WE DWOJE 😉

Materiałów wykończeniowych jest obecnie na rynku bardzo wiele. Nic dziwnego, że powoduje to niejednokrotnie sprzeczki przy wyborze z Drugą Połówką. Gdy przychodzi ten moment musimy zawęzić poszukiwania i określić, które pomieszczenie jakim materiałem będzie wykończone.

Z łazienką zazwyczaj nie ma problemu, większość osób decyduje się na płytki. Często korytarze również wykończane są płytkami – w całości lub częściowo. Z kuchniami różnie to bywa, czasem drewno czy panele, a jeśli płytki to najczęściej ze względów użytkowych. Ale zbiór artykułów wykończeniowych na podłogę nie jest taki mały, mogą być to panele, drewno, płytki, kamień, konglomerat, wykładziny wszelkiego rodzaju… I tu mamy duży problem, który niejednokrotnie zmniejsza się w momencie, w którym ogranicza nas budżet. Ale muszę przyznać, że piękna drewniana podłoga często wygrywa z naszym rozsądkiem. Można stwierdzić, że tak było w naszym przypadku.

W poprzednim poście znalazła się relacja z planu remontowego (raz dwa na podloge czyli kladziemy deski). Dziś kilka zdjęć po oczyszczeniu podłogi i w trakcie kładzenia listew. Zdjęcia nie dodają rzeczywistości, barwa podłogi różni się w zależności od kąta padania światła, ale dają ogólny ogląd 🙂

deski na podlodze

Wejście do salonu z przedpokoju.

deski na podlodze drewniana podloga

Z przedpokoju wchodzimy do łazienki. Część korytarza jest wyłożona drewnem, pozostała – od drzwi wejściowych patchworkami (patchwork wzorzysta podloga odporna na brud).

deski na podlodze drewniana podloga

Na prawo od wejścia z przedpokoju idziemy w stronę balkonu, po prawej stronie wejście do kuchni.

deski na podlodze drewniana podloga

Deski na podłodze – wejście do kuchni. Widać bałagan, bo przyjechały sprzęty.

deski na podlodze drewniana podloga

Widok od strony balkonu i kuchni w stronę sypialni.

deski na podlodze drewniana podloga

deski na podlodze drewniana podloga

Po prawej stronie w miejscu wnęki będzie szafa pod którą również wylądują na podłodze deski. Pomiędzy lewą ścianą, a drzwiami również znajdzie się szafa, zabudujemy w tym miejscu komin.

deski na podlodze drewniana podloga

Jak widać, pod szafami również znajdują się deski, ale te które miały brzydkie wybarwienie lub inne defekty. Naturalne drewno nie jest idealne.

deski na podlodze drewniana podloga

Na jednej ze ścian znajduje się cegła, która była położona w odpowiedniej odległości od podłogi, by spokojnie później wsunąć deskę. Wykonanie widoczne jest na zdjęciach powyżej.

deski na podlodze drewniana podloga

Listwy przycinane były na ukos, przyklejane, a miejsca cięć wypełniane akrylem. To kolejny dzień pracy, długo trwało ich układanie.

deski na podlodze drewniana podloga

Deski na podłodze to dąb naturalny, olejowoskowany, szczotkowany, fazowany czterostronne – finishpartkiet. Do tego wybraliśmy białe listwy przypodłogowe. Po odliczeniu kuchni, łazienki i przedpokoju wyszło około 40 m2 parkietu.

Czy masz deski na podłodze w swoim mieszkaniu/domu?

Podobał Ci się spacer?

Jestem Ciekawa Twojej opinii 🙂


Zapraszam do polubienia Fanpage Szpilki Remontują

na którym pojawiają się linki do nowych treści.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz moim stałym gościem!


 

podpis 3

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

18 thoughts on “DESKI NA PODŁODZE – spacer po mieszkaniu

  1. Dziękuję 🙂 Listwy w trakcie kładzenia, niektóre jeszcze nie przyklejone, więc jeszcze nie widać efektu finałowego 🙂

 1. Piękne podłogi, uwielbiam drewniane podłogi we wnętrzach, w mieszkaniu które wynajmuję też mamy drewno i niesamowicie to lubię. 🙂

 2. Bardzo mi się podoba podłoga. Ostatnio u znajomych także oglądałam podłogę dębową wykończoną białymi szerokimi listwami. Całość prezentuje się świetnie! Pozdrawiam

 3. PIękna podłoga, marzy mi się w przyszłości tez chodzenie po naturalnym drewnie w domu 😉
  jak będę miałą domek to drewno chciałabym połączyć z cegłą- dla mnie to idealne połączenie.

 4. Piękna podłoga:) Właśnie stoimy przed wyborem podłogi do naszego mieszkania. Wahamy się między deską a korkiem. Dębowe deski podobają nam się dużo bardziej ale mamy pewne wątpliwości co do wytrzymałości takiej podłogi. Czy po kilku miesiącach użytkowania możecie coś powiedzieć o tym czy jest bardzo kłopotliwa w utrzymaniu ? Czy jest podatna na zarysowania, wgniecenia np. po upadku kluczy, kubka czy innych drobnych przedmiotów. A jak znosi zalanie herbatą lub sokiem? Mamy dzieci i pewnie nie raz dojdzie do takich wypadków.
  I jeszcze jedno pytanie: czy pod płytki robiliście dodatkową wylewkę dla zrównania poziomów?

 5. Deski wspaniałe, sama mam od 3 miesięcy już chyba dąb z artcore i jestem niesamowicie zadowolona, każdy powinien przekonać sie do takiej podłogi.

 6. Mam pytanie, bo zastanawiam się nad tymi samymi deskami. Jak olejowosk szczotkowany w użytkowaniu się zachowuje? Zostają plamy? Potrzebuję prwdy od użytkownika, a nie opinii sprzedawcy. Jaki to odcień?

  Dzięki i pozdrawiam!

  1. U nas sprawdza się bardzo dobrze. Zdarzyło się nawet, że nasikał nam kot na podłogę, a właściwie na pudełko tekturowe, które stało w pokoju na deskach, a było to w nocy, więc zauważyliśmy dopiero rano i była już plama. Wtedy zaczęliśmy ją czyścić sodą, wodą, sodą, wodą i tak naprzemiennie i plama ciemna zeszła. A deski zrobiły się jedynie odcień jaśniejsze i jeśli ktoś nie wie, że w tym miejscu była ta plama to nie zauważyłby, że deski stały się jaśniejsze od czyszczenia. Ale żeby się nie różniło choćby małym odcieniem kupiliśmy wosk w spreyu, popsikaliśmy, wtarliśmy i nie ma różnicy. Także wosk ma to do siebie, że można nawet kilka desek wymienić i powoskować 🙂 A efekt matowej podłogi również się nam podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *